Resultat: tisdag 3 april

Stallcaféet Gunghästens stolopp

Stallcaféet Gunghästens stolopp 3-åriga och äldre ston högst 5.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare och körsven.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
13Vikens FingerprintJohan L Sundgren21401.18,221
25Juvel RibbCarl Johan Jepson21401.18,924
37FranseskaMagnus Jakobsson21401.19,6118
41Made for HeavenTorbjörn Simberg21401.20,2186
58EstaOlle Elfstrand21401.20,4589
64Gassman's DagnyMikael J Andersson21401.22,1230
72Xanthis ChristinaStefan Söderkvist21401.22,666
D6Ulrika LavecPetter Karlsson21400.0,0421

webb-tv

Foto från lopp 1