Resultat: lördag 17 februari

Montélopp

Montélopp 4-åriga och äldre 100.001 - 450.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. 1640 m. Monté. Autostart. Pris: 30.000-15.000-9.500-5.700-3.800-(2.700)-(2.700) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
19Delicious BrownHenriette Larsen16401.14,4289
22LubeckAlicia Jakobsson16401.14,443
35Amon Tomaz*Siv Emilie Lövvold16401.14,619
44Smashing JulyElinor Pettersson16401.14,8441
56Marteau de ThorSusanna Smedeby16401.14,8415
67Interest SånnaJulia Andersson16401.15,4330
78Vincent*Sofia Adolfsson16401.15,870
811Dollar ZonJosefine Ivehag16401.16,7290
D1Falco MahaviEmelie Knutsson16400.0,0162
D3TracksJenny Malmqvist16400.0,078

webb-tv

Foto från lopp 1