Resultat: fredag 29 september

Treåringarnas Höstserie

Treåringarnas Höstserie 3-åriga högst 70.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 20.000-10.000-7.500-5.000-3.000-2.100-(2.100)-(2.100) kr. Hederspris till segrande hästs ägare och kusk. Serien omfattar sex försök där de tolv som tjänar mest pengar går vidare till final den 5 dec. med 75.000 kronor i förstapris.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
17CategoricalJonas Moberg21401.15,471
26Logo LightStefan Söderkvist21401.15,755
33Anne RoyalCarl Johan Jepson21401.15,736
411Vikens EnergyMagnus Jakobsson21401.16,1402
58Starforlife PalemaMikael J Andersson21401.16,1289
64Toxic Trix MacayStefan Persson21401.16,2855
79Baron EtoileThomas Dalborg21401.16,3361
810M.T.Magic DreamLars Erixon21401.16,6265
91Bravo QuasiAnders Svanstedt21401.18,0526
105Red Pond PhoenixHåkan K Persson21401.20,01454

webb-tv

Foto från lopp 1