Resultat: fredag 30 december

SRHA:s stayerlopp

SRHA:s stayerlopp 3-åriga och äldre 120.001 - 1.440.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 3140 m. Tillägg 20 m vid vunna 360.001 kr, 40 m vid 720.001 kr Pris: 25.000-12.500-7.000-4.700-3.100-2.300-(2.300)-(2.300) kr.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
17Kickstart My HeartAndré Eklundh31401.17,0163
26Thorn BirdCarl Johan Jepson31401.17,1118
310Lasken PalemaAnders Svanstedt31401.16,992
49BullyoungKim Eriksson31401.17,212
51Bäckatorps HektorStefan Söderkvist31401.18,5369
611Gosab BluesJens Laursen31401.18,0971
75Robins KompisRobin Andersson31401.19,4801
82Chippen ÅsThomas Dalborg31401.19,5727
98SeducedbyafaceÅke Svanstedt31401.19,093
104Opus RibbMagnus Jakobsson31401.20,0317

webb-tv

Foto från lopp 1